KONTAKT: 572 643 321 (Biuro/Sprzedaż) | 511 451 640 (Magazyn/Reklamacje) esklep@star-hurt.pl Sklep Allegro
{{ translation.shoppingCartEmpty }}
{{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}

Dlaczego w TIR-ach warto stosować fartuchy przeciwbłotne?

Fartuchy przeciwbłotne, czyli chlapacze to przydatny element każdego samochodu, w szczególności ciężarowego i naczepy. Nie tylko wpływają na komfort jazdy, ale także pełnią funkcję ochronną. Chodzi tutaj o ochronę przed warunkami atmosferycznymi i zewnętrznymi, które różnią się w zależności od pory roku. Mogą to być na przykład piasek, błoto albo sól. Doskonale radzą sobie również z niesprzyjającą aurą, na przykład deszczem lub śniegiem, które mogą utrudniać jazdę nie tylko kierowcy TIR-a, ale także pozostałym uczestnikom ruchu drogowego. Fartuchy przeciwbłotne powinny oczywiście mieć dobre parametry, by właściwie spełniały swoją funkcję. Dlaczego warto je stosować w TIR-ach?

Zabezpieczenie karoserii

Aby fartuch przeciwbłotny spełniał swoją funkcję, przede wszystkim powinien być dobrej jakości. Kolejną kwestią jest jego montaż. Chlapacze instaluje się indywidualnie za każdym z kół i bezpośrednio z tyłu pojazdu. TIR, poruszając się po różnego rodzaju i różnej jakości drogach, narażony jest na oddziaływanie kamyków wyrzucanych spod kół. Do tego dochodzi również woda, a także substancje stosowane do zabezpieczenia powierzchni jezdni przed lodem i śniegiem, czyli sól, piasek lub żwir. Te wszystkie czynniki mogą zniszczyć karoserię. Dzięki zastosowaniu fartuchów przeciwbłotnych elementy karoserii będą uchronione przed działaniem wymienionych czynników.

Lepsza widoczność i czysty pojazd

Bezpieczeństwo kierowcy TIR-a i innych uczestników ruchu drogowego jest najważniejsze. Dzięki  działaniu chlapaczy widoczność kierującego ciężarówką się poprawia. Dzięki zastosowaniu fartucha również z tyłu pojazdu, kierowcy, którzy będą poruszali się za ciężarówką, również odczują różnicę. Fartuch przeciwbłotny powinien spełniać normy transportu drogowego. Odpowiednio dobrany produkt nie tylko uchroni karoserię i zwiększy widoczność na drodze, ale także pomoże w utrzymaniu pojazdu w czystości. Na ciężarówce nie znajdzie się tyle błota lub innych zanieczyszczeń, co w przypadku, gdy nie miałaby zamontowanych fartuchów przeciwbłotnych. Warto stosować chlapacze, bo zapewniają bezpieczeństwo, komfort i wygodę.